Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу

Науково-дослідницький проект (2020-2021)

«ДОСЛІДЖЕННЯ ЗАБРУДНЕНОСТІ АТМОСФЕРИ ЛОКАЛЬНОЇ ТЕРИТОРІЇ М. ДНІПРО ЗА ДОПОМОГОЮ ТЕХНІЧНОГО АНАЛІЗУ СНІГОВОГО ПОКРИВУ ТА БІОІНДИКАЦІЄЮ»

 

Автор проекту: Сергеєв Максим, учень ІІ курсу (10 клас)ПТУ №2 м. Дніпро

Керівник проекту: Сінкевич Валентина Вільгельмівна, викладач фізики ПТУ №2 м.Дніпро

Науковий консультант: Свєткіна Олена Юріївна, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри хімії НТУ «Дніпровська політехніка»

 

1 місце у І турі захисту науково – дослідницької роботи МАН;

3 місце у ІІ турі захисту науково – дослідницької роботи МАН.

 

Цей проект приймав участь у Міжнародній науково-практичній конференції учнів-членів Малої академії наук «Україна очима молодих»:

- переможець заочного етапу Міжнародної науково-практичної конференції учнів-членів Малої академії наук «Україна очима молодих» (м. Дніпро);

- фіналіст очного етапу Міжнародної науково-практичної конференції учнів-членів Малої академії наук «Україна очима молодих»(м. Львів, Сертифікат учасника)

  Мета даної роботи полягає в оцінці ступеня забруднення атмосферного повітря м.Дніпро за технічним (фізико-хімічним) аналізом проб снігу,відібраних на територіях промислових підприємств, прилеглих до ПТУ №2 та біоіндикацією.

Досягнення мети реалізовано при постановці наступних задач:

1. Відбір проб снігу та дослідження його фізико-хімічних показників.

2. Аналіз та опанування методологічної бази отриманих результатів стану повітря.

3. Обробка результатів вимірювань за технічним аналізом та оцінка рівня забруднення атмосферних опадів методом біоіндикації.

4. Дослідження літературних джерел щодо проблеми впливу промислових об’єктів та автомобільного транспорту на стан атмосферного повітря міста.

5. Оцінка ступеня забруднення території промислових підприємств, прилеглих до ПТУ №2 м.Дніпро за результатами досліджень і рекомендації щодо зменшення їх впливу.

Висновки.

1. На підставі проведеного аналізу опрацьованих наукових літературних джерел, було виявлено причини негативноговпливу промислових об’єктів та автомобільного транспорту на стан атмосферного повітря міста.

2. Показано, що проби снігу, відібрані на територіях промислових об’єктів, прилеглих до ПТУ №2 м. Дніпро, містять забруднюючі речовини, а саме:зважені речовини; хлорид-іони, гідрокарбонати, сульфат-іони, нітрат-іони, а також мають різні значення рН.

3. Доведено експериментально, що у контрольній точці №5 (парк «Сагайдак») вміст забруднюючих речовин є найменшим, оскільки точка відбору знаходиться в умовно чистому районі з мінімальним впливом антропогенної діяльності. Найбільша кількість завислих речовин у пробі №3 (ВАТ «Світлофор») внаслідок застосування пісчано-сольових сумішей в якості антиожеледних заходів.

4. Було встановлено, що у пробі №3 (ВАТ «Світлофор») спостерігається максимальний вміст хлорид-іонів (36,8 мг/дм3) та карбонатів (18,2 мг/дм3), а також мінімальний вміст вітаміну С (0,62мг/100г).

6. Показано,що за результатом дослідження проби №3 (ВАТ «Світлофор»), проведених за методами «Ростового тесту» та біоіндикацією, екологічна ситуація впливу забруднених атмосферних опадів на біологічну стійкість рослин «загрозлива» та «незадовільна», з рівнем ушкодженості «вище середнього».

7. Для поліпшення екологічної ситуації на території заводу «Світлофор», застосувати методи фітомайнінгу.

Території дослідження

Визначення зважених речовин

Визначення рН талого снігу

Визначення нітратного азоту фотометричним методом: Свєткіна О.Ю. та Сергеєв М.

Визначення вмісту хлоридів

Підрахунок стерильних клітини

Дослідження відібраних проб методом«Ростового тесту»

Найгірші показники має проба №3 завод «Світлофор»



Сервіси

Розклад

Соціальні мережі

Facebook
YouTube

Інформаційне партнерство

Прес-центр
Закон про вищу освіту
© 2006-2024 Інформація про сайт